کتاب کاربرد رایانه در نقشه کشی معماری به صورت PDF

 • پنج‌شنبه 17 سپتامبر 2015
 • بازدید 3,868 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (62 امتیاز از 16 رای)
  Loading...

اتوکد min تصویر

کتاب کاربرد رایانه در نقشه کشی معماری به صورت PDF

همانطور که مستحضر هستید در کتاب کاربرد رایانه در نقشه کشی معماری که در هشت فصل نوشته شده، منظور آموزش نرم افزار اتوکد به ساده ترین صورت می باشد. در ادامه بخشی از کتاب برای کاربران به صورت خلاصه بیان می شود.

محیط اصلی اتوکد:

بخشی است که بیشتر ترسیمات مخصوصا نقشه های دو بعدی در آن محیط ترسیم می شود. و این محیط در اصل به گونه ای طراحی شده است که کاربر مستقیما هر کاری انجام دهد به صورت بصری قابل درک است که این امر، راحتی کار را دو چندان می کند.

محیط کار نرم افزار اتوکد شامل بخش های زیر است:

 • صفحه ترسیم
 • خط فرمان
 • نوار ابزار
 • نوار منو
 • نوار وضعیت
 • زبانه های مدل سازی و جا نمایی
 • نشانگر ترسیم
 • نمایش محور مختصات

استفاده از فرمان های اتوکد:

در محیط اتوکد برای اجرای فرمان ها از جمله فرمان های ترسیمی، به دو روش استفاده می شود اول اجرا از طریق منوها و دوم استفاده ازدکمه های نوار ابزار. روش سوم دیگری نیز وجود دارد که کاربران حرفه ای نرم افزار اتوکد با استفاده از صفحه کلید که در خط فرمان با تایپ کلید های چکیده یا خود فرمان، آن را بلا فاصله اجرا نموده که سرعت کار را نیز بسیار بالا می برد و در زیر چند مورد از دستورات خلاصه وار بیان می شود.

دستور قرینه سازی ترسیمات (Mirror): همان آینه کردن ترسیمات می باشد که هر گاه لازم باشد که یک شکلی نسبت به خطی متقارن شود از این دستور استفاده می شود.

توضیجات بیشتر و دانلود رایگان کتاب کاربرد رایانه در نقشه کشی معماری به صورت PDF در ادامه مطلب.

دستور دوران ترسیمات (Rotate): هرگاه نیاز باشد که قسمتی از ترسیمات یا کل آن دوران داشته باشد از این دستور استفاده می شود.

دستور کپی موازی (offset): این دستور کاربرد بیشتری در اتوکد دارد و هر گاه نیاز باشد که خطی به صورت موازی وبا فاصله مشخص کپی شود از این دستور استفاده می شود.

دستور اصلاح لبه ها و تقاطع ها (Trim): این دستور نیز پر کاربرد است و در زمان انجام عملیات ترسیم اگر نیاز به حذف لبه های خطوط باشد مور استفاده قرار می گیرد.


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  زهره عباسی سه‌شنبه , 22 سپتامبر

  با قرارگیری این کتاب تو سایت کارم رو خیلی آسون کردید واقعا ممنون

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  moosa pakjoo یکشنبه , 6 آگوست

  با عرض سلام و خدا قوت به خدمت تهیه کنندگان زحمت کشان سایت ، از بابت کتاب های خوبی که برای دانلود گذاشتید بسیار ممنونم و برایتان آرزوی موفقیت و سربلندی داریم

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab