کتاب کاوش های صحرایی در مهندسی ژئوتکنیک دکتر علی قنبری به صورت PDF

 • سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴
 • بازدید 2,634 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (70 امتیاز از 16 رای)
  Loading...

kavosh haye Sahraei 10183 تصویر

دانلود کتاب کاوش های صحرایی در مهندسی ژئوتکنیک دکتر علی قنبری به صورت PDF

در محاسبات مهندسی هدف طراحی سازه های ایمن و پایدار است. با این وجود محاسبات مهندسی بر اساس رفتار فرضی برای مصالح صورت می پذیرد و دقت محاسبات مهندسی نیز متناسب با میزان دقت شناخت محاسبان از رفتار مصالح است. در این حال پیش بینی و شناخت رفتار مصالح ژئوتکنیکی پیچیده تر از سایر مصالح از جمله بتن ، فولاد و ژئوتکستایل است بر این اساس شناخت رفتارمحیط های ژئوتکنیکی نیاز به کاوش های بیشتری نسبت به سایر مصالح دارد.

بطور مثال ، زمانیکه مهندس سازه برای طراحی ستون یک ساختمان تیر آهن نمره ۱۴ را انتخاب می کند مطابق جدول اشتال مساحت ، مدول ارتجاعی ، اساس مقطع وسایر اطلاعات مربوط به ان تیر آهن را می داند. این طراح نیازی به آزمایش مقاومت کششی فولاد برای آرماتورهای مصرفی خود ندارد. ولی در مواقعی که مهندس ژئوتکنیک طرحی را جهت تزریق پی یک سازه در دست اقدام دارد، لازم است مطالعات صحرایی و آزمایشگاهی مناسبی را برای ساختگاه مورد نظر انجام دهد و اطلاعات مربوط به خاک محل را به دست آورد و پس از طی این مراحل و افزودن قضاوت مهندسی طرح مورد نظر قابل ارائه است. قابل ذکر است بدون کاوش های مذکور طرح غیر مستند و توجیه ناپذیر است.

توضیحات بیشتر و دانلود کتاب کاوش های صحرایی در مهندسی ژئوتکنیک در ادامه مطلب.

هدف از کاوش های صحرایی ژئوتکنیک:

 • تعیین موقعیت حفرات یاقنات های موجود درپی وسایر عوارض طبیعی ومصنوعی
 • نمونه گیری برای مطالعات تکمیلی وانجام آزمون های آزمایشگاهی
 • تعیین ضخامت وجنس لایه های خاک وعمق خاک بستر
 • مشخصات مصالح واستخراج پارامتر های طراحی
 • تعیین عمق سطح آب زیر زمینی

استاندارد های موجود برای کاوش های صحرایی:

در اغلب آزمون های صحرایی، روش های ژئوفیزیکی و روش های نمونه گیری از خاک وسنگ توسط انجمن آمریکایی ASTM به صورت استاندارد تعریف شده است و در سایر مواقع از روش های ASSHTO استفاده شده است.

در این پست کتاب کاوش های صحرایی در مهندسی ژئوتکنیک دکتر علی قنبری به صورت PDF را آماده کرده ایم که می توانید آن را دانلود کنید نمائید.


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab