لوگوی سایت نوآوران گرمی
نوآوران گرمی | مرجع فیلم های آموزشی و همیار دانشجو

شماره های پشتیبانی

09194751295 - 09365442247

NoavaranGermi@gmail.com

کنترل ازدحام در شبکه های کامپیوتری جهت کاهش تاخیر زمانی با NS2

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (114 امتیاز از 30 رای)
Loading...

ns2 kontrol ezdeham 12254 1 کنترل ازدحام در شبکه های کامپیوتری جهت کاهش تاخیر زمانی با NS2

پروژه کنترل ازدحام در شبکه های کامپیوتری جهت کاهش تاخیر زمانی با NS2

در این پست پروژه کنترل ازدحام در شبکه های کامپیوتری جهت کاهش تاخیر زمانی با NS2 را آماده کرده ایم که در ادامه می تونید فیلم و تصاویری از خروجی آن را مشاهده و توضیحاتی در راباطه با کنترل ازدحام یا congestion control را مطالعه نمائید.

کنترل ازدحام در شبکه شبکه‌ های کامپیوتری ، یعنی جلوگیری از تجمع بیش از حد داده‌ های انتقال شده در صف انتظار و در نتیجه از بین رفتن بسته‌ ها می‌ باشد. وقتی میزان داده های ورودی به گذرگاه داده بیشتر از حد تحمل آن گذرگاه باشد، ازدحام اتفاق می افتد. بزرگترین منبعی که باعث ایجاد ازدحام در شبکه‌ های اینترنتی می شوند، گلوگاه ‌ها هستند.

تاکنون روش های مختلفی به منظور جلوگیری و کنترل ایجاد ازدحام ارائه شده است که بیشتر آنها بر پایه کاهش نرخ ارسال داده به وسیله فرستنده با در نظر گرفتن ظرفیت رسانه انتقال می باشد. در کنار این روش ها، ایده به کارگیری نظریه کنترل در حل مساله کنترل ازدحام از اواخر دهه ۱۱۹۰ مورد تحقیق قرار گرفت که هدف از آن، استفاده از ابزارهای موجود در مهندسی کنترل به منظور تحلیل و طراحی کنترل کننده های ازدحام مناسب برای شبکه ها به عنوان سیستم های حلقه بسته می باشد.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه کنترل ازدحام در شبکه های کامپیوتری جهت کاهش تاخیر زمانی با NS2 در ادامه مطلب.

شبکه های کامپیوتری از دو قسمت اصلی تشکیل شده اند که عبارتند از: ریز شبکه و کامپیوتر های میزبان. وظیفه اصلی ریز شبکه ، انتقال و هدایت پیام ها و اطلاعات کاربران از مبدا به مقصد است. کاربران شبکه از طریق کامپیوتر های میزبان اطلاعات ارسالی خود را به ریز شبکه می فرستند و ریز شبکه نیز اطلاعاتی دریافتی را به سمت مقصد هدایت و مسیریابی می کنند.

افزایش روز به روز استفاده از شبکه و کاربرد گسترده شبکه های ارتباطی، کنترل ازدحام یا congestion control در این شبکه ها را امری اجتناب ناپذیر کرده است. پدیده ازدحام در شبکه باعث از دست رفتن بعضی از بسته ها و اتلاف پهنای باند می شود و در نتیجه کاهش کارایی شبکه را خواهیم داشت.

تصویر خروجی ۱:

ns2 kontrol ezdeham 12254 2 کنترل ازدحام در شبکه های کامپیوتری جهت کاهش تاخیر زمانی با NS2

تصویر خروجی ۲:

ns2 kontrol ezdeham 12254 3 کنترل ازدحام در شبکه های کامپیوتری جهت کاهش تاخیر زمانی با NS2

تصویر خروجی ۳:

ns2 kontrol ezdeham 12254 4 کنترل ازدحام در شبکه های کامپیوتری جهت کاهش تاخیر زمانی با NS2

تصویر خروجی ۴:

ns2 kontrol ezdeham 12254 5 کنترل ازدحام در شبکه های کامپیوتری جهت کاهش تاخیر زمانی با NS2

تصویر خروجی ۵:

ns2 kontrol ezdeham 12254 6 کنترل ازدحام در شبکه های کامپیوتری جهت کاهش تاخیر زمانی با NS2

تصویر خروجی ۶:

ns2 kontrol ezdeham 12254 7 کنترل ازدحام در شبکه های کامپیوتری جهت کاهش تاخیر زمانی با NS2


جزئیات محصول

قیمت


65,000 تـــــومان

کــد محصــول:12254


توضــیحات:


لینک دانلود:

×

توجه: در صورت سفارش ( انجام شبیه سازی - برنامه نویسی و ...) در موضوعات بالا می توانید به صورت آنلاین با ما در تماس باشید.

×

توجه: اگر در موضوعات بالا تخصص دارید می توانید با ما همکاری کرده و برای خود کسب درآمد کنید.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

socket programing آموزش برنامه نویسی بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه رایگان matlab پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab پروژه کارشناسی به همراه داکیومنت

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو در باره این مطلب ثبت کنید

 • امید فرجامی

  سه شنبه , ۴ خرداد

  ببخشید من می خواستم بدونم برای یادگیری Ns2 باید از چه کتابی استفاده کنم که بتونم راحتر یاد بگیرم میشه راهنماییم کنین ؟

 • نوآوران گرمی

  پنج شنبه , ۶ خرداد

  توی سایت آموزش ns2 رو به صورت فیلم داریم که از روی اون می تونید راحت ns2 رو یاد بگیرید.

 • حمیدرضا

  یکشنبه , ۷ آذر

  سلام متاسفانه توی سایت آموزش ns2 را نتوانستم پیدا کنم؛ در صورت امکان راهنمایی می فرمایید !!

 • نوآوران گرمی

  دوشنبه , ۸ آذر

  مجموعه آموزشی نرم افزار NS2 در لینک زیر قرار دارد: https://www.noavarangermi.ir/%d9%81%db%8c%d9%84%d9%85-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d8%b5%d9%88%db%8c%d8%b1%db%8c-%d9%86%d8%b1%d9%85-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%d8%b1-ns2-%d8%a8%d9%87-%d8%b2%d8%a8%d8%a7%d9%86-%d9%81%d8%a7/