کنترل راکتور مخزن همزن دار با شبکه عصبی موجک با متلب

  • یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴
  • بازدید 406 نفر
  • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (59 امتیاز از 12 رای)
    Loading...

کنترل راکتور مخزن همزن دار با شبکه عصبی موجک با متلب

پروژه کنترل راکتور مخزن همزن دار با شبکه عصبی موجک (WNN) در MATLAB

در این پست پروژه کنترل راکتور مخزن همزن دار با شبکه عصبی موجک با متلب را آماده کرده ایم که کاربرد آن در رشته های مهندسی شیمی ، الکترونیک و هوش مصنوعی می باشد. در ادامه به توضیحاتی در رابطه با راکتور همزن دار و همچنین شبکه عصبی موجک پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی این پروژه را نشان خواهیم داد.

به منظور طراحی و راه اندازی یک واحد صنعتی شیمیایی جهت تولید فرآورده های مورد نظر، به طراحی و ساخت دستگاه های مختلفی نیاز است تا عملیات فیزیکی و شیمیایی آن واحد، در آنها به عمل آید. این دستگاه ها، توسط جمعی از متخصصین رشته های مختلف مرتبط با یکدیگر، به ترتیب خاصی، طراحی و ساخته می شوند.

مهندسین شیمی، با توجه به تسلط داشتن بر زمینه های علمی مورد نیاز در این بخش، طراحی راکتور را انجام می دهند. نکته کلیدی در طراحی قسمت های مختلف یک واحد صنعتی شیمیایی این است که هزینه های ساخت و عملیات، باید حداقل و مرغوبیت و قیمت محصول، حداکثر باشد تا سود دهی آن واحد بهینه شود.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه کنترل راکتور مخزن همزن دار با شبکه عصبی موجک با متلب در ادامه مطلب.

موفقیت های بسیاری از فرآیند های فیزیکی و شیمیایی ، به میزان اختلاط و همزدگی مواد شرکت کننده در آنها بستگی دارد. همزدگی، همان اختلاط نیست. همزدگی به حرکت مواد اطلاق می شود و در مورد یک ماده نیز معنی دارد، به طور، به جهت خنک کردن آب داغ، آن را، هم می زنند. اما در اختلاط، وجود داشتن بیش از یک ماده الزامی است، ولی می توان گفت لازمه اختلاط، همزدن می باشد.

اصولا، هدف از همزدن دو یا چند ماده، ایجاد یک مخلوط یکنواخت برای مصارف گوناگون با ویژگی های زیر می باشد: ۲- میزان دما، فشار و غلظت در هر نقطه آن یکسان است و نمونه گیری از هر نقطه آن فاقد هر گونه تفاوت می باشد. ۲- تمامی مولکول ها به یک اندازه شانس شرکت در واکنش های شیمیایی را دارا می باشند.

شبکه عصبی موجک (WNN) :

شبکه عصبی موجک (Wavelets neural network – WNN) یک شبکه جلو رونده می باشد که در منطقه تخمین به دنبال خانواده ای از موجک ها به جهت یافتن رابطه پیچیده متغیرها در سیگنال اصلی است. شبکه عصبی موجک یا شبکه WNN قابلیت های تبدیل موجک و توانایی شبکه عصبی به عنوان یک تخمین گر عمومی را همزمان دار می باشد.

توابع موجک علاوه بر خواص تعامد، از خواص محلی خوبی نیز برخور هستند. این امر، باعث می شود که این شبکه ها در مقایسه با شبکه های عصبی (Neural Network) عادی در زمان بسیار کمی همگرایی داشته و تخمین چند تفکیکی از نگاشت ورودی – خروجی به دست دهند.

ویونت ها، شبکه های عصبی با یک لایه پنهان می باشند که در گره های لایه پنهان آن به جای توابع سیگموئید از توابع ویولت به کار رفته است. این شبکه ها به وسیله یادگیری سسلسه مراتبی چند رزلوشنی می توانند تا تابع دلخواه را با دقت مدنظر پیش بینی نمایند. برای اولین بار این شبکه در سال ۱۹۹۳ توسط بخشی واستفانوپولوس ارائه شده است.

می توانیم شبکه های ویونت را به عنوان پیاده سازی بسط تابع غیر خطی بر حسب توابع پایه ویولت در نظر بگیریم. وزن های شبکه ، همان وزن های بسط می باشند. شکل تابع در این شبکه ها ثابت بوده و تنها وزن های شبکه تعلیم داده می شوند.

تصاویر خروجی پروژه کنترل راکتور مخزن همزن دار با شبکه عصبی موجک :

تصویر خروجی ۱:

کنترل راکتور مخزن همزن دار با شبکه عصبی موجک با متلب

تصویر خروجی ۲:

کنترل راکتور مخزن همزن دار با شبکه عصبی موجک با متلب

تصویر خروجی ۳:

کنترل راکتور مخزن همزن دار با شبکه عصبی موجک با متلب

تصویر خروجی ۴:

کنترل راکتور مخزن همزن دار با شبکه عصبی موجک با متلب

تصویر خروجی ۵:

کنترل راکتور مخزن همزن دار با شبکه عصبی موجک با متلب


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    حمید رضا دوشنبه , ۳ خرداد

    سلام تونستم با لینک مستقیم به راحتی دانلود کنم ممنون از کمکتون .

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab