کیفیت سرویس مسیریابی چند پخشی زنبور عسل برای شبکه VANET

 • چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۵
 • بازدید 441 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (48 امتیاز از 10 رای)
  Loading...

translate mqbv vanet 16373 تصویر

ترجمه مقاله کیفیت سرویس مسیریابی چند پخشی زنبور عسل برای شبکه بین خودرویی ونت

ترجمه مقاله MQBV: multicast quality of service swarm bee routing for vehicular ad hoc networks

در این پست ترجمه مقاله کیفیت سرویس مسیریابی چند پخشی زنبور عسل برای شبکه ونت را با عنوان انگلیسی MQBV: multicast quality of service swarm bee routing for vehicular ad hoc networks آماده کردیم که در ادامه می توانید چکیده و مقدمه ای از این مقاله را مطالعه نمائید. مقاله اصلی نیز به صورت رایگان قابل دانلود است.

توجه: پیاده سازی این مقاله با NS2 به همراه فیلم آموزشی فارسی با کد محصول ۱۶۳۴۸ در سایت قرار دارد.

چکیده مقاله کیفیت سرویس مسیریابی چند پخشی زنبور عسل:

شبکه های فضایی موقت (VANETs):

در سال های اخیر شاهد توسعه سریع برای انتقال مسیرها بوده اند و همچنین یکی از مهم ترین انواع شبکه های نسل آینده هستند، که در آن راننده می تواند در هر نقطه و هر زمان به اطلاعات دسترسی داشته باشند در نظر گرفت. با این حال، وسایل نقلیه باید برای مقابله با چالش های زیادی از جمله لینک های شکسته در اثر تحرک مکرر خود و همچنین درجه محدود شده از آزادی در الگو های تحرک خود را داشته باشند.  در این مقاله، ما پیشنهاد می کنیم با کیفیت جدیدی از خدمات چند پخشی و چند پروتکل مسیریابی برای VANETs ، بر اساس الگوی ارتباطات زنبور عسل، به نام کیفیت خدمات چند پخشی زنبور عسل ازدحام مسیریابی برای شبمه بین خودرویی ونت (MQBV).

توضیحات بیشتر مقاله کیفیت سرویس مسیریابی چند پخشی زنبور عسل و دانلود رایگان مقاله اصلی در ادامه مطلب.

مسیریابی MQBV:

MQBV مسیر های قوی بین گره منبع و تمام اعضای گروه چند پخشی را می یابد و حفظ می کند. بنابراین، به طور متوسط تاخیر انتها به انتها و بار سربار نرمال کاهش می یابد، در حالی که در همان زمان پهنای باند متوسط و نسبت تحویل بسته افزایش می یابد. نتایج شبیه سازی با استفاده از شبیه ساز NS2 گسترده در تنظیمات VANET واقع بینانه به دست آمد و بهره وری از پروتکل پیشنهادی نشان می دهد.

مقدمه مقاله کیفیت سرویس مسیریابی چند پخشی زنبور عسل برای شبکه بین خودرویی ونت :

نیاز به بهبود ایمنی جاده ها و آسایش برای مسافران با اجتناب از حوادث و تراکم ترافیک با سیستم های هوشمند حمل و نقل شناخته شده به عنوان VANETs افزایش داده شده است. علاقه به چنین شبکه هایی در چند سال گذشته در رشد کرده است همانگونه که آنها قادر به ارائه خدمات متعددی برای رانندگان و مقامات در هر دو مناطق شهری و روستایی هستند. VANET ها اطلاعات به موقع و دقیق به رانندگان وسایل نقلیه ارائه شده توسط اعضای شبکه و یا با دسترسی به اینترنت است که به نیاز های خود از قبیل ترافیک و اجتناب از برخورد، خدمات تجزیه و مکان های ایستگاه سوخت دارد فراهم می کند.

شبکه فضایی موقت (Vanet):

شبکه فضایی موقت یک نوع منحصر به فرد از شبکه تلفن همراه ad hoc است و متشکل از مجموعه ای از گره های ناهمگن است، که می تواند به گره های تلفن همراه (وسایل نقلیه) تقسیم شوند این حرکت با توجه به مدل تحرک واقع بینانه و تجهیزات ثابت شرح داده شده به عنوان واحد های کنار جاده (RSUs) شرح داده شده اند.

این یک شبکه توزیع شده، تطبیقی وبسته رادیو است، که توسط تغییرات سریع و مکرر از توپولوژی شبکه ناشی از تغییر سرعت بسیار بالا از وسایل نقلیه و درجه خاصی از آزادی در الگوهای تحرک خود را با توجه به عوامل بسیاری از جمله البته جاده، شامل ترافیک و ترافیک مقررات مشخص شده است. هدف اصلی در چنین شبکه هایی ارائه ارتباطات میان وسایل نقلیه از طریق ارتباط بین وسیله نقلیه و بین وسایل نقلیه و واحدهای کنار جاده از طریق ارتباطات کنار جاده ای با خودرو مانند نقاط دسترسی به اینترنت در امتداد جاده قرار داده شده در جهت بهبود ایمنی جاده هستند.

وسایل نقلیه در معرض خطر می توانند یک مانور گریزان قبل از یک زمان بحرانی خاص را انجام دهند برای جلوگیری از یک تصادف جاده و یا برخورد. برای ارائه چنین پیام های ایمنی QoS ، برای کاهش متوسط تاخیر انتها به انتها و افزایش پهنای باند انتقال لازم است. علاوه بر این، انتقال خودرو باید نسبت تحویل بسته بالا (PDR) در یک شبکه متراکم مشکلاتی دارد.

مشکلات انتقال خودرو در یک شبکه متراکم:

وقتی که نقاط پایانی fh نسبت های مربوطه خود را از یک محدوده انتقال مرتبط نیستند، چگونه ممکن است برای ایجاد ارتباط بین وسایل نقلیه و یا بین وسایل نقلیه و واحد های کنار جاده ای (RSUs) در یک حالت چند پخشی در حالی که حفظ شرایط QoS برای اطمینان از ایمنی جاده؟ برای بیرون آمدن از این چالش ها، ما در این مقاله یک پروتکل مسیریابی چند پخشی QoS به نام چند پخشی ازدحام مسیریابی زنبور عسل QOS برای شبکه بین خودرویی ونت (MQBV) را پشنهاد می دهیم. این یک پروتکل الهام گرفته زیستی از روش های ارتباطی زنبور ها برای جستجو مواد غذایی خود اقتباس شده است.

شبکه های تصادفی:

MQBV به عنوان یک تقاضا و پروتکل مسیریابی فضایی در نظر گرفته می شود. این شبکه درخواست مسیر خود را به تعداد محدودی از همسایه ها (منطقه فضایی) برای پیدا کردن گروه چند پخشی می فرستد. این نوع از شبکه ، شبکه تصادفی نامیده می شود، که در آن تعداد گیرنده های همسایه همیشه زیر یک مقدار آستانه است. علاوه بر این، MQBV می تواند مسیرهای مختلف بین فرستنده و گیرنده را شناسایی و نگهداری نماید.

آنها می توانند برای ارسال بسته های اطلاعاتی به شیوه ای مشابه به منظور بهینه سازی انتقال داده ها مورد استفاده قرار گیرند. اثر بخشی و عملکرد این پیشنهاد توسط مجموعه ای از شبیه سازی با استفاده از یک شبیه ساز شبکه مورد بررسی قرار گرفت (NS2)، در یک مدل تحرک واقعی اختصاص داده شده به VANETs انجام شده است. نتایج با مسیریابی قوی فضایی (ROVER) مقایسه شدند، که یک پروتکل شناخته شده به عنوان پروتکل مسیریابی چند پخشی تصور برای VANETs است.

ارزیابی عملکرد ما روی متوسط تاخیر انتها به انتها، پهنای باند متوسط، PDR، و بار سربار نرمال (NOL) بود.

بخش های پایانی مقاله کیفیت سرویس مسیریابی چند پخشی زنبور عسل:

 • بخش ۲ مسیریابی چند پخشی مکانی و پروتکل های مسیریابی چند پخشی spatiotemporary می باشد.
 • در بخش ۳، ما پروتکل MQBV را توصیف می کنیم.
 • بخش ۴ به شبیه سازی NS2 و نتایج تجربی اختصاص داده می باشد.
 • بخش ۵ مقاله نیز نتیجه گیری و برخی از ایده ها را برای کار آینده را پیشنهاد می کند.

توضیحات بیشتر را با دریافت فایل ورد ترجمه مقاله کیفیت سرویس مسیریابی چند پخشی زنبور عسل برای شبکه VANE بخوانید.


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  منا شهبازی دوشنبه , ۲۶ مهر

  سلام یه ترجمه دارم با ونت نیاز به ویرایش داره شما ویرایش ترجمه رو هم قبول می کنید ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیپنج شنبه , ۲۹ مهر

   بله ترجمه مقاله رو هم انجام میدیم اصل مقاله را ارسال کنید تا بررسی کنیم

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  سلماز رهاورد چهارشنبه , ۱۲ آبان

  سلام ترجمه های سایتتون عالین قیمتاشون هم مناسبه خسته نباشید .

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab