گزارش کارآموزی حسابداری آموزشگاه به صورت word

 • یکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴
 • بازدید 904 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (58 امتیاز از 14 رای)
  Loading...

گزارش کارآموزی حسابداری آموزشگاه به صورت word

دانلود رایگان گزارش کارآموزی حسابداری آموزشگاه به صورت word

در این پست گزارش کارآموزی حسابداری آموزشگاه به صورت word را برای شما عزیزان آماده کرده ایم که در ادامه مطلب نیز این مطالب کاملا شرح داده شده است.

قسمت حسابداری از مهمترین بخش های هر شرکت یا شرکت می باشد که اگر این قسمت در یک شرکت وجود نداشته باشد، ادامه حیات آن با مشکل روبرو خواهد بود. از طرف دیگر هر موسسه یا شرکت خواسته یا ناخواسته از سیستم حسابداری پیروی می کند. از این رو حسابدار یک موسسه داری اهمیت خواصی می باشد که نیاز به مهارت و تجربه دارد و فقط درس های تئوری کفایت نمی کند. از این رو باید در زمان آموزش های  تئوری آموزش های عملی نیز بییند تا بتواند از وظایف و حیات موسسه حمایت کند. به همین جهت وزارت علوم درسی با عنوان کاراموزی که ۲ واحد و در مقطع کاردانی می باشد را اختصاص داده است تا دانشجویان بتواند همزمان با اموزش تئوری اموزش های عملی نیز ببینند.

جهت دانلود رایگان گزارش کارآموزی حسابداری آموزشگاه به صورت word و یا مطالعه کامل آن در سایت ، به ادامه مطلب مراجعه نمائید.

محل مورد نظر در این گزارش کارآموزی حسابداری آموزشگاه ، واقع در انتهای خیابان شهید رجای، جنب کانون طه، آموزشگاه فنی و حرفه ای پسران چمران گرگان، قسمت حسابداری این آموزشگاه می باشد. حسابداری این موسسه دارای ۲ کارمند می باشد که هر یک دارای وظایف به شرح زیر می بابشد:
۱- رییس قسمت حسابداری ، همچنین ذیحساب این موسسه وثبت و ارسال حقوق و دستمزد میباشد
۲- حسابدار که شامل حسابداری ،جمع دار اموال ، و حقوق دستمزد میباشد.
ارتباط با واحدهای داخلی :

گزارش کارآموزی حسابداری آموزشگاه به صورت word
در این آموزشگاه حسابداری با قسمت های مهم آن ارتباط تنگاتنگی دارد که هر یک از آن واحد ها با هم داری تفاوت زیاد و همچنین  ارتباط خواصی ندارند که به شرح زیر میباشد.
۱) واحد کارپردازی : این قسمت که یکی از مهمترین قسمت های یک موسسه میباشد که بیشترین ارتباط را با قسمت حسابداری در طول سال دارا میباشد. واحد کارپردازی با تنخواه های که از ذیحساب دریافت میکند برای دانشکده هزینه های و خرید های لازم را انجام داده و به انبار دار تحویل و اسناد و فاکتور های خرید را به عنوان یک سند کارپردازی تنظیم وبه ذیحساب تحویل داده و ذیحساب با بررسی های اسناد و فاکتورها اشکال های ان را گرفته و بابت اسناد و فاکتورهای صحیح چکی به مبلغ آن ها و در وجه تنخواه گردان صادر نموده و فاکتورها را در یک سند ثبت و بایگانی میکند.
۲) واحد دبیرخانه :

گزارش کارآموزی حسابداری آموزشگاه به صورت word

ارتباط حسابداری با واحد دبیرخانه درمورد ارسال و شماره گزاری نامه ها و دریافت نامه از قسمت های بالا یا دانشکده های دیگر میباشد و همچنین مهر سند های تنظیم شده و آماده بایگانی میباشد.

۳) واحد اداری : ارتباط با واحد اداری در مورد دریافت احکام کارکنان و اساتید و همچنین دریافت لیست و اطلاعات کارکنان و اساتید میباشد .

۴) واحد اموزش :

گزارش کارآموزی حسابداری آموزشگاه به صورت word

ارتباط این واحد از واحد های بالا کمتر میباشد و بیشتر در مورد اطلاعات دانشجویان و ساعت کار اساتید در هر ترم میباشد که جهت پرداخت حقوق استید و همچنین دریافت شهریه از دانشجویان و فارق تحصیلی آنها میباشد.

۵) ارتباط با سایر قسمت ها به صورت جزئی و خیلی کم میباشد که در طول سال اتفاق میفتد و خیلی مهم نمی باشد.

ارتباط با موسسات و واحدهای خارج آموزشگاه :

قسمت حسابداری هر آموزشگاه با قسمت های زیادی در ارتباط میباشد که تعداد آن ها زیاد میباشد ولی موسساتی که به صورت مداوم و مهم است به شرح زیر میباشد.

۱) دانشگاه فنی و حرفه ای (مرکز اصلی): ارتباط آموزشگاه با مرکز مهمترین ارتباط میباشد زیرا از کلیه دستور ها و بودجه ای که برای آموزشگاه ارسال میشود از مرکز است و همچنین لیست های حقوق و دستمزد کارکنان آموزشگاه برای انها ارسال میشود و ان ها برای کارکنان ارسال میکنند. کلیه اموزش ها و سیستم های اموزشی که برای آموزشگاه در نظر گرفته شده و از آن ها استفاده میشود به عهده مرکز میباشد که هرساله برای مدیران مالی اموزش های لازم را تدارک میبیند و سیستم های حسابداری را به روز میکند .

۲) اداره دارای : ارتباط با این واحد به صورت ماهانه و فصلی میباشد که باید هر ماه لیست حقوق و دستمزد کارکنان و اساتید را به آن ارائه و مالیات آن هارا پرداخت کندو هر فصل باید لیست معاملات بالای ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال را به آن ها به صورت فایل اکسس ارائه کند.

۳) موسسه خدمات و درمانی : هر ما باید لیست کارکنان آموزشگاه وبازنشتگان را به آن ها ارائه کرده تا کارهای خدمات درمانی و حقوق بازنشتگان را انجام داده و شاید در طول ماه جهت ارائه اطلاعات کارکنان جدید اویرایش اطلاعات برای آن ها ارسال گردد.

۴) بانک تجارت و ملی : حساب اصلی آموزشگاه در بانک تجارت میباشد که کلیه هزینه ها وخرید های که برای آموزشگاه انجام میشود از بانک تجارت میباشد و همچنین ذیحساب چک های که صادر میکند از بانک تجارت میباشد.

حسابی که آموزشگاه در بامک ملی دارد یک حساب فرعی میباشد و همچنین در دسترس خزانه دولت میباشد که دانشجویانی که شهریه وایز میکنند به حساب خزانه میرود و پس از کسر ۵% از ان دوباره به حساب آموزشگاه که همان بانک تجارت میباشد واریز میشود و همچنین آموزشگاه هیچ دستری به حساب بانک ملی ندارد .

۵) ارتباط با سایر آموزشگاه ها : ارتباط حسابداری باسایر آموزشگاه ها بیشتر در مورد اموزش و کمک به یکدیکر در ثبت حسابها و اطلاع یکدیگر در مورد اخبار و تغیرات در مورد سیستم حسابداری میباشد.

۶) قسمت حسابداری با اشخاص و موسسات دیگر نیز که بسیار زیاد است و چون در هر موسسه شاید باهم تفاوت داشته باشد و نیز مهم نباشد اورده نمیشود.

نرم افزارها و سیستم های مورد استفاده در حسابداری :

گزارش کارآموزی حسابداری آموزشگاه به صورت word

در قسمت حسابداری ار سیستم ها و نرم افزار های زیادی استفاده میشود که هر یک کارای خود را دارا میباشد وجهت سهولت انجام کار های حسابدار ارائه شده است که به شرح زیر میباشد .

 • سیستم ناد : که یک سیستم جدید میباشد و بیشترین کارای را دارد در این سیستم اطلاعات و تراز مالی دانشجویان میباشد این سیستم که جدید میباشد و تحت وب میباشد که در ان کارکنان باید دارای دسترسی به اینترنت باشند تا بتوانند به ان وارد شوند و کار های مربوطه را انجام دهند مانند پرداخت های دانشجویان دیدن تراز مالی آن ها و… سیستم قبلی که از ان استفاده میکردند نماد بود که به صورت افلاین و بدون نیاز به اینترنت بود تقریبا حمان کار را انجام میداد با کارای کمتر و کنترل کمتر ولی سیستم ناد که سرور ان در تهران میباشد امکانات بهتر و کارای راحت تر است.
 • سیستم حقوق و دستمزد : این سیستم که برای حقوق و دستمزد کارکنان و اساتید میباشد یک سیستم تحت وب میباشد که با ان مدیر مالی حقوق و دستمزد ها و کسری کارکنان را در ان وارد کرده و برای مرکز ارسال میگردد و آنها از طریق آن برای حقوق کارکنان را واریز میکنند و کسری حقوق را برای آموزشگاه واریز میکند تا ان را آموزشگاه به حساب طلب کاران کارکنان واریز کند.

نکته : لیست حقوق و دستمزد هر ما برای مرکز ارسال مشود و برای واریز حقوق باید کلیه آموزشگاه ها لیست حقوق و دستمزد را ارسال کنند و اگر حتی یکی از آموزشگاه ها ارسال نکند حقوقی برای کارکنان واریز نمیشود .

سیستم حقوق بازنشستگان : این سیستم برای تنظیم و ثبت حقوق بازنشستگان میباشد که در آن اطلاعاتی لازم برای ثبت و پرداخت حقوق و مزایای بازنشتگان آموزشگاه ثبت شده است.

سیستم مالیاتی :

گزارش کارآموزی حسابداری آموزشگاه به صورت word

این سیستم که از طرف اداره دارای در اختیار آموزشگاه قرار داده شده است برای ثبت مالیات کارکنان و همچنین خرید و فروش ها میباشد که در ان ثبت شده و برای اداره دارای ارسال میشود.

در قسمت حسابداری آموزشگاه کلیه دریافت ها و پرداخت هم به صورت سیستمی و هم بصورت دستی ثبت میشود البته در ثبت های دستی فقط سند حسابداری تنظیم و بایگانی مشود و در دفتر اندیکاتور ثبت میشود تایافتن سند راحت تر شود.

روند تنظیم و بایگانی کردن سند حسابداری به روش دستی :

برای تنظیم سند حسابداری باید اول قسمت کارپردازی فاکتورها را با لیست سیاحه تحویل حسابداری داده و ذیحساب با برسی و فاکتورها که بصورت زیر میباشد چکی به مبلغ فاکتورها صادر میکند.

بررسی فاکتور :

 1. فاکتورها را با لیست سیاحه کارپردازی تطبیق داده وجمع آن را در دفتر اندیکاتور ثبت میکند.
 2. اول فاکتورها را با نام درخواست خرید کالا از لحاظ تاریخ ،تعداد، نوع کالا درخواستیو امضای متقاضی و رئیس تطبیق و برسی میکند.
 3. به مهر و امضای فروشنده و همچنین تاریخ خرید و مبلغ فی و تعداد خرید هر کالا توجه میکند .
 4. لیست کالاها تحویلی به انبار و فاکتورهای خرید را باهم تطبیق میدهد تا کم و کسری نداشته باشد.
 5. طی نامه به رئیس و گرفتن امضا از آن چکی برای کارپرداز صادر نموده و تحویل وی داده
 6. اسناد و فاکتورهارا در یک سند حسابداری قرار داده و مدارک لازم را بعد از فاکتور مربوطه قرار داده و آن را بایگانی کرده جهت ارائه به حسابرسان دیوان محاسبات.

نتیجه گیری گزارش کارآموزی حسابداری آموزشگاه :

گزارش کارآموزی حسابداری آموزشگاه به صورت word

حسابداری یکی از مهمترین بخش های یک سازمان میباشد که در آن باید خلاقیت ،علاقه و دانش کافی داشته باشید. در حسابداری کلیه ثبت ها به صورت دو طرفه ثبت میشود و دشواری حسابداری زمانی معلوم میشود که باید تمام حسابها جمع و باهم تطبیق داده شود که اگر در حسابها کوچک ترین اشتباه ثبت شود در پایان معلوم شده که پیدا کردن سخت است .

حسابداری ارگان های دولتی یا حسابداری صنعتی یکی از دشوارترین حسابداری ها می باشد زیرا در آن کلیه ثبت ها و پرداخت در طی سال چند بار حسابرسی میشود و برای بازگست اشتباه ها راه های کمتری وجود دارد که این خود حساسیت کار را بالا میبرد برای ثبت حسابها باید حسابرس تمرکز لازم را داشته باشد تا بتواند با اطمینان کامل ثبت های لازم را زده و در اختیار حسابرسان قرار بدهد.

امیدواریم که دانلود رایگان گزارش کارآموزی حسابداری آموزشگاه به صورت word برای شما کاربران عزیز مفید باشد.


مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab