دانلود مقاله یک الگوریتم تکرار جهت مکانیابی در شبکه های حسگر بیسیم با توزیع تصادفی

 • شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳
 • بازدید 1,252 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (131 امتیاز از 38 رای)
  Loading...

yak.algoritm.tkrar.jhat.mkan.yanbi.dar.wsn.ba.toziy.tsadofi تصویر

دانلود مقاله یک الگوریتم تکرار جهت مکانیابی در شبکه های حسگر بیسیم با توزیع تصادفی

چکیده:

در شبکه های حسگر بیسیم اغلب، گره ها بصورت تصادفی توزیع می شوند. بدلیل نیاز به دانستن مکان، در بسیاری از کاربردها و سرویس ها وجود یک الگوریتم مکانیابی ضروری است. اغلب روش های ارائه شده تاکنون نیازمند دستگاه های اندازه گیری فاصله و زاویه بوده و یا نیازمند تعداد زیادی گره راهنما برای مکانیابی هستند. در این مقاله الگوریتمی مبتنی بر تکرار ارائه شده که با استفاده از دو تکنیک یکی وزن دهی بر اساسه مبندی با گره های مکانیابی شده و جایگذاری گره با بالاترین وزن در هر مرحله و دیگری یافتن مسیر های نزدیکتر به خط راست و جای گذاری زودتر گره های آن توانسته با خطای کمتر، سرعت و نرخ موفقیت بالاتری را ارائه کند. این روش مقیاس پذیر بوده و برای شبکه های دارای تعداد کم گره و همچنین تعداد زیاد گره مناسب است. جهت مطاله مطالب بیشتر و دانلود این مقاله به ادامه مطلب مراجعه نمائید.

واژه های کلیدی: شبکه ی حسگر بی سیم، مکانیابی، هم بندی

.

برخی کاربر دها و پروتکل ها مانند رهگیری و پرسوجو نیازمند دانستن مکان گره در شبکه ی حسگر بی سیم می باشند. دلیل توزیع تصادفی گره ها و در برخی کاربردها متحرک بودن (یا قابلیت جابجایی) گره ها نیازمند الگوریتمی برای مکانیابی هستیم. مکانیابی می تواند بصورت فیزیکی یا نسبی انجام شود.

در مکان یابی فیزیکی نیازمن دتعدادی گره با مکان معلوم هستیم که گره راهنما یا لنگر گفته می شود. کارهای زیادی در خصوص مکان یابی و موضوعات مرتبط با آن صورت گرفته و الگوریتم های مختلفی ارائه شده است. بیشتر الگوریتم ها نیازمند سخت افزار اضافی هستند.

yak.algoritm.tkrar.jhat.mkan.yanbi.dar.wsn.ba.toziy.tsadofi 1 تصویر

در مقابل الگوریتم هایی هم وجود دارند که به سخت افزار اضافی نیاز ندارند. علی رغم اینکه گاهی بدلیل نیاز مکانیابی فیزیکی به چند گره راهنما استفاده از GPS گریزناپذیر می شود ولی برای پرهیز از آن می توان تعدادی از گره ها را بعنوان راهنما بطور دستی در مکان های معلوم قرار داد. در این مقاله الگوریتمی جهت مکانیابی شبکه حسگر با توزیع تصادفی پیشنهاد می شود که تنها با دانستن مجاورت گر هها مکان فیزیکی تک تک گره ها را با تقریب بسیار خوب میابد.

yak.algoritm.tkrar.jhat.mkan.yanbi.dar.wsn.ba.toziy.tsadofi 2 تصویر

در ادامه مقاله الگوریتمی جهت مکایابی بر اساس هم بندی ارائه شده ولی نتایج شبیه سازی الگوریتم پیشنهادی ما برای تعداد گره راهنمای پایین دارای خطای کمتری است. همچنین در بخش ۲ الگوریتم پیشنهادی شرح داده می شود. و در بخش ۳ نتایج شبیه سازی ارائه می گردد. جمع بندی و نتیجه گیری در بخش ۴ آمده است.

yak.algoritm.tkrar.jhat.mkan.yanbi.dar.wsn.ba.toziy.tsadofi 3 تصویر


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab