یک پروتکل MAC با انرژی کارآمد برای شبکه حسگر بی سیم بدنی (WBAN) با NS2

 • پنج شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵
 • بازدید 399 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (98 امتیاز از 20 رای)
  Loading...

ns2 wban 16688 1 یک پروتکل MAC با انرژی کارآمد برای شبکه حسگر بی سیم بدنی (WBAN) با NS2

پروژه شبیه سازی یک پروتکل MAC با انرژی کارآمد برای شبکه WBAN با NS2

پیاده سازی مقاله A power efficient MAC protocol for wireless body area networks

در این پست پروژه شبیه سازی یک پروتکل MAC با انرژی کارآمد برای شبکه حسگر بی سیم بدنی با نرم افزار NS2 با عنوان مقاله A power efficient MAC protocol for wireless body area networks به همراه فیلم آموزش اجرای پروژه که بخشی از فیلم نیز در ادامه صفحه به صورت آنلاین قابل مشاهده است، آماده کردیم. در ادامه به معرفی شبکه WBAN و روش انجام شده در این پروژه پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی این پروژه شبکه با NS2 قرار داده شده و مقاله اصلی نیز به صورت رایگان قابل دانلود می باشد.

شبکه های حسگر بی سیم بدنی (WBAN):

شبکه های حسگر بی سیم بدنی (Wireless body area network – WBAN) که یک حوضه پژوهشی بسیار داغی نیز دارد، متشکل از مجموعه از سنسور های بی سیم می باشند که در اطراف یا درون بدن انسان کاشته می شوند تا به صورت بی سیم اقدام به نظارت و جمع آوری اطلاعات مهم از بدن انسان بپردازند. هدف از این کار نظارت بر سلامتی بیماران از راه دور و با هزینه بسیار پایین می باشد.

کاربرد های شبکه های حسگر بدنی (BAN):

شبکه های حسگر بدنی (BAN) طی سال های گذشته به عنوان یک تکنولوژی فعال ساز کلیدی برای برنامه های بسیاری مانند عملیات های بحرانی، امداد و نجات، بهداشت و درمان سیار، نظارت بر سلامتی بیماران از راه دور، ورزش و سرگرمی و امنیت به وجود آمده است. توضیحات بیشتر، دانلود مقاله اصلی، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه شبیه سازی یک پروتکل MAC با انرژی کارآمد برای شبکه حسگر بی سیم بدنی در ادامه مطلب.

در این تکنولوژی ها، برای پاسخ به نیاز های مختلف و همچنین غلبه بر منابع انرژی که محدود می باشد، جذب میدان الکترومغناطیی به وسیله کاربر، انرژی مصرفی، اندازه‌ دستگاه و همینطور مضنون بودن به تداخل، نیازمند بررسی ‌ها و بهینه سازی های خاصی است.

مدیریت و کنترل شبکه حسگر بی سیم بدنی (WBAN):

مدیریت و کنترل چنین شبکه ای، یک کار چالش برانگیز می باشد. یک پروتکل کارآمد کنترل دسترسی به رسانه (Media Access Control – MAC) که مسئولیت رسیدگی به مدیریت مناسبی از دسترسی ها به طیف وسیعی از رسانه ها را داشته باشد، می تواند باعث بهبود عملکرد اینگونه شبکه ها باشد.

مصرف انرژی و تاخیر در شبکه حسگر بدنی (BAN):

مصرف انرژی و تاخیر، عمده ترین نگرانی های موجود برای پروتکل MAC در شبکه BAN می باشد. هزینه پایین ماژول های رادیویی هشدار دهنده متصل به دستگاه های حسگر، می تواند کمک شایانی در کاهش مصرف انرژی و افزایش طول عمر شبکه با کاهش مصرف انرژی در حالت غیرفعال و همچنین افزایش زمان خواب یک گره BAN باشد.

ارائه یک پروتکل MAC جدید در شبکه BAN با انرژی کارآمد:

در این مقاله، ما یک پروتکل MAC جدید برای شبکه بی سیم بدنی (BAN) با استفاده از باند خارج (بر روی تقاضا) و از طریق یک مکانیسم خطری خارجی هماهنگ و متمرکز، ارائه و با برخی از پروتکل های MAC موجود مقایسه کرده ایم. نتایج شبیه سازی با نرم افزار NS2 نشان می دهد که روش ما از نظر مصرف انرژی و تاخیر کارآمد می باشد.

تصاویری از خروجی پروژه یک پروتکل MAC با انرژی کارآمد برای شبکه WBAN با NS2 :

تصویر خروجی ۱:

ns2 wban 16688 2 یک پروتکل MAC با انرژی کارآمد برای شبکه حسگر بی سیم بدنی (WBAN) با NS2

تصویر خروجی ۲:

ns2 wban 16688 3 یک پروتکل MAC با انرژی کارآمد برای شبکه حسگر بی سیم بدنی (WBAN) با NS2

تصویر خروجی ۳:

ns2 wban 16688 4 یک پروتکل MAC با انرژی کارآمد برای شبکه حسگر بی سیم بدنی (WBAN) با NS2

تصویر خروجی ۴:

ns2 wban 16688 5 یک پروتکل MAC با انرژی کارآمد برای شبکه حسگر بی سیم بدنی (WBAN) با NS2

تصویر خروجی ۵:

ns2 wban 16688 6 یک پروتکل MAC با انرژی کارآمد برای شبکه حسگر بی سیم بدنی (WBAN) با NS2

تصویر خروجی ۶:

ns2 wban 16688 7 یک پروتکل MAC با انرژی کارآمد برای شبکه حسگر بی سیم بدنی (WBAN) با NS2


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
فیلم آموزش تصویری نرم افزار NS2 به زبان فارسی

فیلم آموزش تصویری نرم افزار NS2 به زبان فارسی

مشاهده آموزش NS2
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

مشاهده مطالب برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  امید عبادی فر سه شنبه , ۱۱ آبان

  سلام در شبکه حسکر بیسیم بدنی روی بحث امنیت هم میشه کار کرد؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیچهارشنبه , ۱۲ آبان

   بله جای کار داره اگه مقاله دارید ارسال کنید بررسی کنیم.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab