شماره تماس:۰۹۳۶۵۴۴۲۲۴۷ – ۰۹۱۹۴۷۵۱۲۹۵

ایمیل: noavarangermi@gmail.com

خانه » رشته کامپیوتر » پروژه ها » دیاگرام ورونوی برای وظایف چند عامله با متلب

اطلاعیه سایت

اگر در مورد این موضوع سوال یا مشکلی دارید در انجمن سایت مطرح کنید تا دوستان پاسخ دهند.
انجمن تخصصی سایت نوآوران گرمی | پاسخگویی سوالات و مشکلات شما (اینجا کلیک کنید)

دیاگرام ورونوی برای وظایف چند عامله با متلب

دیاگرام ورونوی برای وظایف چند عامله با متلب

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (25 امتیاز از 5 رای)
در حال بارگذاری امتیازدهیLoading...

matlab voronoi 14519 1 دیاگرام ورونوی برای وظایف چند عامله با متلب

پروژه دیاگرام ورونوی برای وظایف چند عامله با MATLAB

در این پست پروژه دیاگرام ورونوی برای وظایف چند عامله را با نرم افزار متلب آماده کرده ایم که در علم ریاضیات و محاسبات، یک روش به جهت بخش بندی فضا به تعدادی ناحیه می باشد که در آن به هر مجموعه از نقاط، یک ناحیه‌ مشخص می شود که به این نواحی، سلول‌ های ورونوی گفته می ‌شود.

در اینجا به توضیحاتی در رابطه با کاربرد دیاگرام ورونوی در بهینه سازی تخصیص فضای مراکز خدماتی شهری پرداخته می شود تا با عملکرد این دیاگرام واضح تر و بهتر آشنا شوید. این توضیحات که در ادامه مطالعه می کنید، عینا در نشریه علمی آموزشی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در سال ۱۳۹۰ با تیتر “بهینه سازی تخصیص فضای مراکز خدماتی شهری با استفاده از دیاگرام های ورونوی مقید” که توسط فیروزه کریمی نگارش شده، ارائه شده و تنها به جهت اینکه با دیاگرام ورونوی بیشتر آشنا شوید، در اینجا آمده است.

تخصیص فضای مراکز خدماتی شهری، تقسیم بندی یک منطقه به زیر نواحی طبق یکسری معیارها، جهت مدیریت امور مربوط به آن مرکز خدماتی، در داخل آن منطقه می باشد. با توجه به خاصیت دیاگرام ورونوی که برای هر مرکز، محدوده نفوذ خاصی را مشخص می کند، می توان از آن برای تعیین حوزه فعالیت مراکز خدماتی شهری استفاده کرد.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه دیاگرام ورونوی برای وظایف چند عامله با متلب در ادامه مطلب.

عملگر دیاگرام ورونوی استاندارد، برای تعیین حوزه فعالیت مراکز خدماتی، تنها المان فاصله اقلیدسی را در نظر می گیرد، در حالی که برای تخصیص یک محدوده به یک مرکز باید پارامترهای دیگری مانند میزان تسهیلات و امکانات آن مرکز، تقاضا و همچنین شبکه معابر شهری را نیز در نظر گرفت.

با توجه به دلایل ذکر شده، عملگر دیاگرام ورونوی استاندارد برای تعیین حوزه فعالیت مراکز خدماتی جواب بسیار مناسب و قابل قبولی نخواهد داشت و بکارگیری آن منجر به یکسری مشکلات از جمله عدم تعادل میان زیرنواحی می شود. در واقع ناحیه بندی شهری باید بر طبق کیسری معیارها صورت گیرد. به علاوه نواحی حاصله باید پیوسته و از لحاظ مکانی متراکم باشند.

هدف این پایان نامه (چیکده پایان نامه فیروزه کریمی که در نشریه علمی آموزشی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در سال ۱۳۹۰ نقل شده و توضیحات آن فقط جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان با عملکرد دیاگرام ورونوی، در اینجا نوشته می شود) استفاده از دیاگرام های ورونوی مقید جهت ناحیه بندی بهینه فضا برای مراکز اورژانس شهری می باشد.

زمانی که تماسی با مرکز اورژانس گرفته می شود و تقاضای خدمات اورژانسی ارائه می شود، مرکز اعزام آمبولانس با توجه به مکان نقطه تقاضا و ناحیه بندی منطقه با لحاظ جمعیت، امکان عرضه خدمات توسط مرکز امدادرسان و شبکه معابر موجود، آمبولانس را به محل درخواست اعزام می کند.

در این تحقیق تخصیص فضا برای ناحیه بندی مراکز اورژانس منطقه ۵ شهرداری تهران صورت گرفت. برای اعمال پارامتر میزان امکانات و تسهیلات هر مرکز، با استفاده از روش دیاگرام ورونوی وزندار افزاینده و با لحاظ نمودن تعداد آمبولانس هر مرکز به عنوان وزن آن مرکز، تخصیص فضای مراکز آمبولانس صورت گرفت.

به دلیل عدم لحاظ نمودن جمعیت منطقه در ناحیه بندی به طور میانگین حدودا ۵۵ % میان عرضه و تقاضا اختلاف ایجاد شد. با اعمال مکانیزم تکراری در روش دیاگرام ورونوی وزندار افزاینده و با بهینه سازی وزن مراکز آمبولانس، پس از ۴۱ بار تکرار، ناحیه بندی به طور پیوسته و متراکم صورت گرفت و در نهایت اختلاف عرضه و تقاضا به ۴ % رسیده است و نتیجه نزدیکتر به حالت بهینه حاصل گردید.

با لحاظ نمودن پارامتر شبکه و بکارگیری دیاگرام ورونوی شبکه، نتیجه به حالت واقعی نزدیکتر شد. اما به دلیل عدم لحاظ نمودن تعداد آمبولانس هر مرکز به عنوان میزان امکانات و تسهیلات آن مرکز، شاهد عدم تعادل بین عرضه و تقاضا بودیم.

با استفاده از روش دیاگرام ورونوی شبکه وزندار افزاینده و با لحاظ نمودن تعداد آمبولانس هر مرکز به عنوان وزن آن مرکز، تخصیص فضای مراکز آمبولانس صورت گرفت. به دلیل عدم لحاظ نمودن جمعیت منطقه در ناحیه بندی به طور میانگین حدودا ۴۸ % میان عرضه و تقاضا اختلاف ایجاد شد.

با اعمال مکانیزم تکراری در روش دیاگرام ورونوی شبکه وزندار افزاینده و با بهینه سازی وزن مراکز آمبولانس، که نوآوری مولف در این تحقیق می باشد. در نهایت اختلاف عرضه و تقاضا به حدودا ۱۰ % رسید و نتیجه نزدیکتر به حالت بهینه حاصل گردید.

باز هم یادآور می شویم که نوشتن چکیده پایان نامه فیروزه کریمی در اینجا، تنها به جهت آشنایی شما عزیزان با عملکرد دیاگرام ورونوی برای وظایف چند عامله می باشد.

تصاویر خروجی پروژه دیاگرام ورونوی برای وظایف چند عامله :

تصویر خروجی ۱:

matlab voronoi 14519 2 دیاگرام ورونوی برای وظایف چند عامله با متلب

تصویر خروجی ۲:

matlab voronoi 14519 3 دیاگرام ورونوی برای وظایف چند عامله با متلب

تصویر خروجی ۳:

matlab voronoi 14519 4 دیاگرام ورونوی برای وظایف چند عامله با متلب

تصویر خروجی ۴:

matlab voronoi 14519 5 دیاگرام ورونوی برای وظایف چند عامله با متلب

خرید این محصول

 • کد محصول:14519
  عنوان محصول: دیاگرام ورونوی برای وظایف چند عامله با متلب
  قیمت: 300,000 ریال

  نام پرداخت کننده:
  ایمیل پرداخت کننده:
  شماره تماس:

 • بعد از تکمیل فرایند پرداخت، شماره رسید پرداخت به شما و بخش فروش سایت ایمیل و SMS خواهد شد.

 • توجه: کاربر محترم این سایت دارای نماد اعتماد الکترونیک میباشد و پرداخت شما از طریق درگاه امن بانک صورت خواهد گرفت.

 • شماره تماس بخش پشتیبانی: ۰۹۳۶۵۴۴۲۲۴۷ – ۰۹۱۹۴۷۵۱۲۹۵ پاسخگویی 24 ساعته

اشتراک گذاری مطلب

تاکنون ۷ نظر ثبت شده است.

 1. سلام من می خوام این پروژرو خرید کنم میشه کمی محتوای اونو برام تغییر بدید ؟

  • الگوریتم دیاگرام ورونوی رو که نمیشه تغییر داد چون الگوریتمش ثابته ولی نام متغیر ها رو میشه تغییر داد.

 2. سلام این پروژرو با سی شارپ دارین ؟

 3. سلام ببخشید می تونید واسه پروژه دیاگرام ورونوی داکیومنت و گزارش کارهم تهیه کنید ؟

 4. سلام واسه خرید مزاحم شدم اگه بخواهیم محیط گرافیکی این پروژرو تغییر بدیم چه مدت زمان می بره و هزینش چقدر میشه ؟

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمامي كالاھا و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزھاي لازم از مراجع مربوطه ميباشند و فعالیتھاي اين سايت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامي ايران است.

آدرس:استان اردبیل - شهرستان گرمی - خیابان معلم - محله عباسیه | شماره تماس: ٠٩٣۶۵۴۴٢٢۴٧


کلیه حقوق برای تیم نوآوران گرمی محفوظ می باشد . کپی برداری از مطالب فقط با ذکر نام منبع مجاز است.
طراحی شده توسط تیم نوآوران گرمی