شماره تماس:۰۹۳۶۵۴۴۲۲۴۷ – ۰۹۱۹۴۷۵۱۲۹۵

ایمیل: noavarangermi@gmail.com

خانه » رشته کامپیوتر » پروژه ها » شبیه سازی کارگاه آسفالت سازی با ارنا Arena

اطلاعیه سایت

اگر در مورد این موضوع سوال یا مشکلی دارید در انجمن سایت مطرح کنید تا دوستان پاسخ دهند.
انجمن تخصصی سایت نوآوران گرمی | پاسخگویی سوالات و مشکلات شما (اینجا کلیک کنید)

شبیه سازی کارگاه آسفالت سازی با ارنا Arena

شبیه سازی کارگاه آسفالت سازی با ارنا Arena

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (15 امتیاز از 3 رای)
در حال بارگذاری امتیازدهیLoading...

arena asphalt saze 13804 1 شبیه سازی کارگاه آسفالت سازی با ارنا Arena

پروژه شبیه سازی کارگاه آسفالت سازی با Arena

در این پست پروژه شبیه سازی کارگاه آسفالت سازی با ارنا را آماده کرده ایم که در ادامه به شرح صورت مسئله پرداخته و نتایح به دست آمده از این شبیه سازی را نشان داده ایم.

یک شرکت ساختمانی دارای ۴ گارگاه آسفالت سازی در اطراف شهر است. این شرکت مالک کارخانه های آسفالت و ماشین آلات انجام آن می باشد ولی کامیون های لازم برای کار خود را اجاره می کند.

معمولا در هر کارگاه باید مواد لازم برای انجام کار در روز بعد تامین باشد. چندان غیر معمول نیست که تخمین ها از سطح آسفالت چندان دقیق نباشد. در نتیجه ممکن است کامیون های زیادی منتظر اتصال به دستگاه آسفالت بمانند یا بدتر از آن دستگاه آسفالت بدون مواد اولیه بماند.

توضیحات بیشتر و تصاویری از نتایج به دست آمده از پروژه شبیه سازی کارگاه آسفالت سازی با ارنا در ادامه مطلب.

فرضیات به کارگرفته شده در شبیه سازی کارگاه آسفالت سازی :

 • به علت نداشتن آماری در خصوص زمان پر شدن هر کامیون در کارخانه (و نیز عدم امکان محاسبه این زمان از تفاضل زمان های ورود کامیون ها)، زمان فوق به صورت متغیری تصادفی برای همه کارخانه ها با توزیع نرمال فرض شده است. پارامترهای این توزیع با توجه به زمان اعزام کامیون ها، با میانگین ۵ دقیقه و انحراف معیار ۲ دقیقه فرض شده است.

.

 • در شبیه سازی کارگاه آسفالت سازی فرض شده است که در لحظه شروع تعداد ثابتی دستگاه کامیون وارد شده و پس از آن تا پایان زمان شبیه سازی ، همین تعداد در سیستم گردش می کنند. بنابراین برای تعریف این موجودیت، نوع به صورت ثابت و تعداد حداکثر ورودی ۱ بار و ۱۹ موجودیت به ازای هر ورود در ثانیه اول، تعریف می شود.

.

 • در قسمت Decide termination تصمیم گرفته می شود چنانچه تقاضای دو سایت مقصد هر دو به صفر رسیده باشد، مدل خاتمه یافته و در غیر این صورت برای تصمیم گیری در خصوص مقصد، کامیون به decide بعدی فرستاده می شود. در قسمت decide for destination میزان تقاضای باقی مانده دو کارگاه مقصد، مرجع تصمیم گیری است و کامیون به کارگاهی که دارای تقاضای باقی مانده بیشتری باشد، ارسال می گردد.

.

 • در این شبیه سازی کارگاه آسفالت سازی ، مدل فرض شده است که هر کارخانه به دو کارگاه مشخص سرویس می دهد. این فرض با توجه به عدم تفاوت نرخ تولید کارخانه ها با یکدیگر و در عین حال امکان تولید به هر میزان تقاضای موجود در نظر گرفته شده است.

.

 • فرض فوق با در نظر گرفتن میانگین فاصله موجود بین هر plant با هر کارگاه و به صورت کوتاه ترین فواصل موجود در نظر گرفته شده است. در مورد نقاطی که اطلاعات لازم در خصوص آنها در داده های موجود قابل استخراج نمی باشد، فواصل به صورت فرضی با توجه به محدوده فواصل موجود در نظر گرفته شده است.

.

 • برای تعریف میزان تقاضای هر کارگاه و نحوه ارضای آن توسط منابع، ‌متغیر remainder demand site‌ برای هر کارگاه تعریف شده است. مقدار این متغیر در ابتدای شبیه سازی مساوی با تقاضای اولیه سایت مورد نظر در آن روز است و در طول شبیه سازی به ازای هر بار تخصیص کامیون به آن کارگاه، به میزان تناژ بار کامیون از این متغیر کسر می گردد.

.

 • برای تعریف نقاط فیزیکی مکان کارخانجات و کارگاه های آسفالت و مسیردهی بین آنها از ماژول های station ‌و rout در طول مدل استفاده شده است. زمان ماژول rout که زمان رسیدن موجودیت از هر کارخانه به کارگاه مقصد و بالعکس می باشد، براساس فواصل زمانی سیر مستخرج از داده های موجود (travel time و round trip time‌) و با کمک Input Analyzer محاسبه شده است. مشابه همین روش برای استخراج توزیع مناسب برای زمان آسفالت ریزی (Paving time) به کارگرفته شده است.

.

 • در این شبیه سازی کارگاه آسفالت سازی ، فرض گردیده است که کامیون ها پس از هر دور تخصیص به کارگاه مقصد مجدداد به همان کارخانه اعزامی مراجعه می کنند. (بدین معنا که در هر شیفت کاری به هر کارخانه تعداد مشخصی کامیون اختصاص داده می شود.)

.

 • بهینه سازی این تعداد با کمک تحلیل حساسیت تعداد کامیون های تخصیصی و تاثیر آن بر نتایج خروجی صورت پذیرفته است.

.

 • با توجه به این که تقاضای هر کارگاه بر اساس میزان اعلامی از سوی مدیر کارگاه در روز قبل صورت می ‌پذیرد، این نرخ برای هر روز کاری به میزان ثابتی تعریف می گردد. با توجه به عدم تعریف مشخص این پارامتر در داده های موجود میزان متوسط تقاضای موجود برای هر کارگاه به عنوان این میزان ثابت در نظر گرفته شده است.

تصویر خروجی ۱:

arena asphalt saze 13804 2 شبیه سازی کارگاه آسفالت سازی با ارنا Arena

تصویر خروجی ۲:

arena asphalt saze 13804 3 شبیه سازی کارگاه آسفالت سازی با ارنا Arena

تصویر خروجی ۳:

arena asphalt saze 13804 4 شبیه سازی کارگاه آسفالت سازی با ارنا Arena

تصویر خروجی ۴:

arena asphalt saze 13804 5 شبیه سازی کارگاه آسفالت سازی با ارنا Arena

تصویر خروجی ۵:

arena asphalt saze 13804 6 شبیه سازی کارگاه آسفالت سازی با ارنا Arena

خرید این محصول

 • کد محصول:13804
  عنوان محصول: شبیه سازی کارگاه آسفالت سازی با ارنا Arena
  قیمت: 280,000 ریال

  نام پرداخت کننده:
  ایمیل پرداخت کننده:
  شماره تماس:

 • بعد از تکمیل فرایند پرداخت، شماره رسید پرداخت به شما و بخش فروش سایت ایمیل و SMS خواهد شد.

 • توجه: کاربر محترم این سایت دارای نماد اعتماد الکترونیک میباشد و پرداخت شما از طریق درگاه امن بانک صورت خواهد گرفت.

 • شماره تماس بخش پشتیبانی: ۰۹۳۶۵۴۴۲۲۴۷ – ۰۹۱۹۴۷۵۱۲۹۵ پاسخگویی 24 ساعته

اشتراک گذاری مطلب

تاکنون ۲ نظر ثبت شده است.

 1. سلام ببخشید می خواستم بدونم تو این پروژه از چه نسخه ای از ارنا استفاده شده ؟

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمامي كالاھا و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزھاي لازم از مراجع مربوطه ميباشند و فعالیتھاي اين سايت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامي ايران است.

آدرس:استان اردبیل - شهرستان گرمی - خیابان معلم - محله عباسیه | شماره تماس: ٠٩٣۶۵۴۴٢٢۴٧


کلیه حقوق برای تیم نوآوران گرمی محفوظ می باشد . کپی برداری از مطالب فقط با ذکر نام منبع مجاز است.
طراحی شده توسط تیم نوآوران گرمی