شماره تماس:۰۹۳۶۵۴۴۲۲۴۷ – ۰۹۱۹۴۷۵۱۲۹۵

ایمیل: noavarangermi@gmail.com

خانه » رشته کامپیوتر » مقاله ها » مقاله بررسی کیفیت سرویس در شبکه های BGP-MPLS VPN مبتنی بر سرویس خدمات متمایز

اطلاعیه سایت

اگر در مورد این موضوع سوال یا مشکلی دارید در انجمن سایت مطرح کنید تا دوستان پاسخ دهند.
انجمن تخصصی سایت نوآوران گرمی | پاسخگویی سوالات و مشکلات شما (اینجا کلیک کنید)

مقاله بررسی کیفیت سرویس در شبکه های BGP-MPLS VPN مبتنی بر سرویس خدمات متمایز

مقاله بررسی کیفیت سرویس در شبکه های BGP-MPLS VPN مبتنی بر سرویس خدمات متمایز

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (38 امتیاز از 11 رای)
در حال بارگذاری امتیازدهیLoading...

BGP MPLS VPN مقاله بررسی كیفیت سرویس در شبكه های BGP MPLS VPN مبتنی بر سرویس خدمات متمایز

مقاله بررسی کیفیت سرویس در شبکه های BGP-MPLS VPN مبتنی بر سرویس خدمات متمایز

رشد نمایی اینترنت منجر به اهمیت گسترش روز افزون سرویس ها، کاربران و برنامه های کاربردی بیشتر شده است. در نتیجه سرعت بیشتر و کیفیت سرویس بهتر، مهمترین چالش های دنیای شبکه امروزی می باشند. با ترکیب تکنولوژی همراه با سرویس خدمات متمایز و مهندسی ترافیک میتوان به ارتقاء پارامترهای کیفیت سرویس و استفاده MPLS همراه با سرویس خدمات متمایز و مهندسی ترافیک میتوان به ارتقاء پارامترهای کیفیت سرویس و استفاده بهینه از منابع و اجتناب از ازدحام در شبکه های نسل آتی کمک نمود. MPLS میتواند در یک توپولوژی شبکه BGP-MPLS VPN که توسعه یافته سایت های مختلف از کاربران برای انتقالداده می باشد پیاده سازی گردد.

.

در این مقاله به ارائه ساختار BGP-MPLS VPN پرداخته شده و سپس با پیادهسازی شبکه MPLS مبتنیبر DiffServ بر روی VPN کیفیت سرویس در شبکه بررسی گردیده است و سپس با استفاده از نرم افزار OPNET مکانیزم های مختلف جهت ارتقاء کیفیت سرویس در شبکه، در قالب سناریوهای مختلف شبیه سازی شده است. در اکثر روش های ارائه شده قبلی، با افزایش منابع برای ترافیک های اولویت پایینتر مانند BE و AF ترافیک های اولویت بالاتر مانند EF – Video ,Voice  خدشه دار شده است. با اعمال مکانیزم های مدیریت و اجتناب از ازدحام برای ترافیک های با اولویت پایینتر و همچنین مهندسی ترافیک، نتایج بهتری برای ارائه کیفیت سرویس به ترافیک هایی که فوق العاده حساس به تاخیر می باشند نسبت به روش های قبلی ارائه شده است.

توضیحات بیشتر و دانلود رایگان این مقاله در ادامه مطلب …

VPN یا Virtual Private Network یـک شـبکه اختـصاصی مجازی بوده که از یک شبکه عمومی، عموما اینترنت برای ارتباط بـا سایت های از راه دور و ارتباط کاربران با یکدیگر اسـتفاده مـی نمایـد درخواستهای تضمین سرویس در شبکه VPN مبتنی بر اینترنت با امنیت داده و مهندسـی ترافیـک بـرای سـرویسهـای چندرسـانه ای پرسرعت بلادرنگ افزایش یافته است.

VPN باید بتواند بتواند چند صد سایت و کاربر را دریک ناحیه گسترده مقیاس بندی نماید. بنابراین شبکه VPN باید نیاز های محرمانه بودن داده ها و مقایس پذیری داده ها و کیفیت سرویس را برآورد نماید.

.

بنابراین لزوم یک پروتکل برای بـرآورده شـدن ایـنگونـه نیازهـا در هــسته یــک شــبکه گــسترده افــزایش پیــدا مــی نمایــد. MPLS (Multiprotocol Label Switching) به عنوان یک تکنیک جدید برای پشتیبانی از مهندسی ترافیـک عرضـه شـده اسـت. MPLS با ایجاد مسیز سوییچ برچسبی LSP مابین مسیریاب های IP ارسال بسته را از محاسبات مسیر تفکیک می نایید و مسیریابی موثرتری را در شبکه ایجاد می نماید.

.

زیرا IP هم محاسبات مسیر و هم ارسال مبتنی بر آدرس هستند. شبکه های VPN می تواند به دو شبکه VPN مبتنی بر IP و VPN مبتنی بر MPLS تقسیم گردد. BGP-MPLS VPN یک نو از شبکه VPN مبتنی بر IP می باشد که به طور صریح و آسان سایت های کاربران را گسترش میدهد. زیرا توسط لینک های نظیر به نظیر (P2P) بین مسیریاب های لبه سرویس دهند و مسیریاب های سرویس گیرنده پیگر بندی شده است.

باکس دانلود
 • اندازه فایل 1: 400 KB
    • رمز فایل: www.noavarangermi.ir
    اشتراک گذاری مطلب
    ایمیل شما آشکار نمی شود

    نوشتن دیدگاه

    تمامي كالاھا و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزھاي لازم از مراجع مربوطه ميباشند و فعالیتھاي اين سايت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامي ايران است.

    آدرس:استان اردبیل - شهرستان گرمی - خیابان معلم - محله عباسیه | شماره تماس: ٠٩٣۶۵۴۴٢٢۴٧


    کلیه حقوق برای تیم نوآوران گرمی محفوظ می باشد . کپی برداری از مطالب فقط با ذکر نام منبع مجاز است.
    طراحی شده توسط تیم نوآوران گرمی