ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

سفارش شبیه سازی مقالات و پایان نامه
انجام پروژه و شبیه سازی با متلب
آموزش برنامه نویسی رایگان
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    mojtaba007
    کاربر عادی
    0
    0

آموزش روش mean shift

استادم این کارها رو از من خواسته فیلمی کد متلبی چیزی هست که این مطالب و درک کنم؟

1- روش هریس یکی از روشهای شناساگر نقطه است این روش و کامل براش توضیح بدم همراه با مثال و طرز کارش.
    2- روش mean shift چگونه شی را شناسایی میکند.
    3- روش mean shift چگونه شی را ردیابی میکند.
    4- روش modified mean shift یا همون جابه جایی میانگین اصلاح شده رو کامل توضیح بدم.
    saeed
    مدیر
    377
    130
    mean shift - آموزش روش mean shift
    سلام دوست عزیز، مطالبی براتون آماده کردم که بررسی اونا خیلی می تونه بهتون کمک کنه. یکی از این مطالب مفید مقاله ای با عنوان ردیابی شی با ویژگی های mean shift و SIFT که توضیحات خوبی در این باره ارائه کرده. در کنار این مقاله یک پاورپوینت هم موجوده که توضیحات به درد بخوری در مورد روش mean shift به صورت فارسی و انگلیسی نوشته. همچنین برای اینکه عملکرد الگوریتم mean shift رو بهتر متوجه بشید 3 تا فیلم کوتاه هم از ادامه قابل دانلوده که امیدوارم مفید باشه.
    انتقال میانگین (به انگلیسی: mean shift)در آمار و ریاضیات، تکنیکی برای یافتن بیشینه ‎های (Maxima) یک تابع توزیع میباشد. این تکنیک، در پردازش تصاویر، بینایی ماشین و خوشه‌ بندی کاربرد دارد. الگوریتم mean shift برای جستجوی تابع چگالی احتمال محلی (PDF) که تقریب تجربی PDF است، طراحی شده است.
    روش mean shift کارایی امیدوار کننده ای در بسیاری از شرایط در برابر پوشانده شدن بخشی از یک شی توسط شی دیگر و در هم ریختگی تصویر از خود نشان داده است. با این حال، به رغم موفقیت خود در برخی کاربردهای خاص ،اما mean shift راندمان کمتری در برابر شدت دراماتیک یا تغییر رنگ در یک محل از پیش تعریف شده ارائه کرده است.
    در این شرایط، ویژگی های اضافی که ممکن است به عنوان یک مکمل که بتواند قابلیت ردیاب را بهبود ببخشد استفاده می شود. متاسفانه، لبه ها، گوشه ها و سایه ها ویژگی های کاربردی وابسته هستند، و نمی توان به طور موثر در موارد مقیاس متغییر، چرخش و یا تفسیر تصاویر بکار رود. در سال های اخیر، برخی از تکنیک های مناسب و معقول به دنبال راه حل های بهینه برای این مشکلات هستند.

به عنوان مثال، تبدیل ویژگی مقیاس تغییر ناپذیر (sift) برای تولید نقاط ویژگی در یک تصویر کامل استفاده می شود. این ویژگی برای هر مقیاس، چرخش، یا تفسیر هر تصویر ثابت است بنابراین ویژگی های SIFT را می توان به طورت یکپارچه با یک سیستم ردیاب برای بهبود عملکرد اخیر ایجاد کرد.

دانلود مقاله ردیابی شی با ویژگی های mean shift و SIFT به همراه پاورپوینت:
    دانلود فیلم عملکرد الگوریتم mean shift:
  3. 2
    mojtaba007
    کاربر عادی
    0
    0
    ممنون از پاسخگویتون این مقالات و قبلا خوندم فقط چند تا سوال میمونه modified mean shift همون camshift هست؟ روش هریس و با مثال توضیح میدهید به من یه کد هریس و پیدا کردم ولی اجرا نمیشه میشه شما ببینید و بفهمید چه طور باید اجرا بشه پیوست کردم کلا جابه جایی اصلاح شده چه تغییراتی نسبت به جا به جایی میانگین داره
    mojtaba007
    کاربر عادی
    0
    0
    این هم کد تو فایل پیوست
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    noavarangermi
    مدیر کل
    125
    388
    فایلی که ارسال کردید داخلش ورودی ها و خروجی ها رو نشون داده و طبق اون باید ورودی بدید و مقداری که برای شما برگشت داده میشه نیز یک مقداری باینری و دو مقدار عددی خواهد بود.
    کد:
    	Arguments:   
    	%            im     - image to be processed.
    	%            sigma  - standard deviation of smoothing Gaussian. Typical
    	%                     values to use might be 1-3.
    	%            thresh - threshold (optional). Try a value ~1000.
    	%            radius - radius of region considered in non-maximal
    	%                     suppression (optional). Typical values to use might
    	%                     be 1-3.
    	%            disp   - optional flag (0 or 1) indicating whether you want
    	%                     to display corners overlayed on the original
    	%                     image. This can be useful for parameter tuning.
    	%
    	% Returns:
    	%            cim    - binary image marking corners.
    	%            r      - row coordinates of corner points.
    	%            c      - column coordinates of corner points.
  7. 1
    mojtaba007
    کاربر عادی
    0
    0
    میشه کدشو کامل برام درست کنی تا اجرا بشه و اینکه modified mean shift همون camshift هست؟ میشه کلی modified mean shift توضیح بدید؟
    رسول
    کاربر عادی
    0
    0
    سلام اقا سعید بابت فایل که در رابط با مین شیفت گذاشتی ممنون من اطلاعاتی در رابطه با تئوری مین شیفت و همچنین خوشه بندی مین شیفت،وکدخوشه بندی مین شیفت رو میخواستم چطور میتونم اونها رو بدست بیارم
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

کلمات کلیدی این موضوع