ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

سفارش شبیه سازی مقالات و پایان نامه
انجام پروژه و شبیه سازی با متلب
آموزش برنامه نویسی رایگان
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    شهریاری
    کاربر عادی
    0
    0

خواندن مجموعه ای از تصاویر در متلب

سلام چگونه میشه مجموعه ای از تصاویر رو از پایگاه داده در متلب بخونیم؟ مثلا اگه فقط یه تصویر رو بخواهیم بخوانیم از دستور image میشه استفاده کرد حالا برای یه مجموعه از تصاویر چه کدی هستش؟ برای داده عددی که یه تابع مشخص هستش ولی برای تصاویر چی؟ نیاز فوری به پاسخگویی دارم
    noavarangermi
    مدیر کل
    125
    388
    دوست عزیز برای اینکه بخواهید مجموعه ای از تصاویر رو توی متلب بخونید می تونید داخل یه حلقه for دستور خوندن تصویر رو به هر تعداد که می خواهید انجام بدید با این کار می تونید تک تک تموم تصویر ها رو بخونید و ازش استفاده کنید روش دوم هم می تونید اول تمام تصاویر رو تک تک فراخوانی کنید بعد با دستور save داخل یه فایل ذخیره کنید و هر لحظه که بخواهید با دستور Load فراخوانی کنید.

آموزش استفاده از دستور Load:

آموزش استفاده از دستور Save:

نوآوران گرمی | مرجع فیلم های آموزشی و همیار دانشجو
    شهریاری
    کاربر عادی
    0
    0
    متشکرم از پاسختون. ولی من 11000 تا تصویر دارم چطوری میشه من تک تک این همه تصاویر رو دستی بخونم! البته خودم جواب این سوالم رو یافتم کدشو میزارم برای عزیزانی که این سوال براشون پیش اومده.
    دستور load برای مقادیر عددی جواب میده نه برای تصاویر. برای خوندن تصویر باید از دستور imread استفاده شه اگه اسم فایل تصویر x باشد. چون باید اسم تمام تصاویر رو به صورت رشته ای تو این تابع نوشت و همین طور پسوند اون فایل رو هم باید حتما نوشت. کار با حلقه رو سخت میکنه مگر اینکه درکنارش موارد دیگه ای هم لحاظ شه که به شکل زیر هستش:

کد:

D = dir('*.jpg');
    	imcell = cell(1,numel(D));
    	for i = 1:numel(D)
    	imcell{i} = imread(D(i).name); %%: reading image
    شهریاری
    کاربر عادی
    0
    0
    حالا سوال من اینه که چجوری میشه مجموعه ای از تصاویر رو مثلا 20 تا تصویر از یک آرایه خوند و اونو نمایش داد. برای نمایش تصاویر از تابع imshow استفاده میشه ، ولی چون حجم کاراهای محاسباتی که باید انجام شه زیاده امکان وارد کردن اسم تصاویر به صورت تک به تک اونم رشته ای وجود نداره. باید یه کدی معادل با روش بالا که 11000 تصویر رو خوند بدون تک به تک وارد کردن، باشه که سریع باشه. اگه منو راهنمائی کنید ممنون میشم؟ نیاز فوری به این دارم
    minarezaee
    کاربر عادی
    0
    0
    سلام وقت بخیر
    عذر میخام این سوالو تقریبا جواب داده بودین ولی من متوجه نشدم
    میشه راهنمایی کنید
    ؟
    من یک دیتا ست دارم با فولدرهای متفاوت
    در حال حاضر میخام فقط اطلاعات یک فولدر روی بخونم یا imread کنم و یک سرس عملیات روش انجام بدم
    فولدرم شمامل 11 تا عکس هست . فکر میکنم باید یه حلقه ی for براش بزارم ولی نمیدونم چطور؟
    امید شهبازی
    کاربر عادی
    0
    0
    سلام يه برنامه با نرم افزار متلب نوشتم که 6 تا عمليات روی يک تصوير انجام ميده در نهايت می خوام همه اين عکسها هم زمان نشون داده بشن اما چون دستورات يکی يکی اجرا ميشه وقتی ميره سراغ بعدی تصوير قبلی بسته ميشه برای نمايش همزمان تصاوير بايد چی کار کنم متشکرم از پاسخگویتون.
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

کلمات کلیدی این موضوع