ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

سفارش شبیه سازی مقالات و پایان نامه
انجام پروژه و شبیه سازی با متلب
آموزش برنامه نویسی رایگان
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24
    miladbagheri667
    کاربر عضو
    20
    4

نصب NS2.35 در لینوکس Fedora

سلام دوستان من می خوام NS2.35 رو توی fedora 10 نصب کنم اما متاسفانه هر کاری می کنم نمی تونم این NS2.35 رو به درستی نصب کنم و در هر بار خطای میده که دلیلش رو هم نمی دونم و باید مقاله ای رو شبیه سازی کنم که زمانی هم ندارم. از کسانی که در این زمینه اطلاع دارن و کار کردن کمک می خوام. ممنون
    noavarangermi
    مدیر کل
    125
    388
    جهت نصب شبیه ساز NS2.35 در فدورا مراحل زیر رو به ترتیب انجام بدید و دقت کنید که تمام مراحل با درستی به اتمام برسد.

مراحل نصب NS2.35 :
    1- ابتدا نرم افزار ویم ویر (VMware Workstation) رو از آدرس زیر دانلود کرده و آن را در سیستم عامل ویندوز خودتون نصب کنید فقط دقت کنید که اگر ویندوزتون 64 بیتی است شما هم نسخه 64 بیتی این نرم افزار را دانلود کنید.
    2- در مرحله بعد سیستم عامل فدورا را از آدرس زیر دانلود کرده و با استفاده از برنامه VMware Workstation آن را در سیستم خودتون نصب کنید فقط دقت کنید که بهتر است نام کاربری انتخاب شده admin باشد. لینک دانلود فدورا نسخه 10 :
    3- در این مرحله نرم افزار شبیه ساز NS2.35 را از آدرس زیر دانلود کنید و در پوشه admin سیستم عامل فدورا کپی بزنید. دقت کنید برای دانلود هم می تونید از فدورا دانلود کنید و با همون دستورات Copy و Paste به پوشه ادمین انتقال بدید و هم می تونید با ویندوز دانلود کرده و Copy بزنید تا در حافظه قرار بگیره و در محیط فدورا در پوشه مورد نظر Paste کنید.
    4- در این مرحله حالا بستگی به سیستم شما داره برنامه Terminal یا همون صفحه سیاه رو باز کنید و با دستور زیر برنامه ns را از حالت فشرده خارج کنید و یا اینکه در پنجره مورد نظر روی فایل فشرده کلیک راست کرده و گزینه Extract رو بزنید.
    tar -xzvf ns-allinone-2.35.tar.gz
    5- برای نصب ns2.35 ابتدا باید برنامه های که ns به آنها نیاز دارد در سیستم شما نصب شود پس برای انجام این مراحل نیاز به اینترنت داریم و حتما باید به اینترنت متصل شده باشید. بعد اتصال به اینترنت دستورات زیر را یکی یکی در بخش سیاه یا همون Terminal اجرا کنید تا به صورت کامل به اتمام برسد. دقت کنید اگر از شما رمز کاربری خواست آن را وارد کنید و موقع تایپ پسورد در صفحه نمایش داده نمی شود.
    (در دستورات زیر ++ جلوی کاراکتر c قرار دارد)
    کد:

su
    	yum install autoconf
    	yum install automake
    	yum install gcc-c++
    	yum install libX11-devel
    	yum install xorg-x11-proto-devel
    	yum install libXt-devel
    	yum install libXmu-devel
    6- در این مرحل باید ns2.35 را نصب کنید پس باید با دستور cd در بخش Terminal وارد پوشه ns-allinone-2.35 بشید بعد دستور install رو اجرا کنید. مراحل زیر رو به ترتیب انجام بدید.
    (دقت کنید /. در اول و بعدش install است)
    کد:

cd ns-allinone-2.35
    	./install
    بعد از اینکه تمام مراحل به درستی انجام شد و نصب ns2.35 به پایان رسید پیام زیر رو مشاهده می کنید.
    Ns-allinone package has been installed successfully
    Here are the installation places
    .
    .
    .
    For trouble shooting, please first read ns problems page
    The Network Simulator ns-2: Installation Problems and Help. Also search the ns mailing list archive for related posts
    7- بعد از اتمام نصب ns2.35 حالا باید تنظیمات مربوط به ns2.35 رو انجام بدید برای این کار دستور زیر رو در بخش Terminal انجام بدید.
    gedit ~/.bashrc
    با اجرای دستور بالا محتوای فایل bashrc در برای ویرایش باز می شود و شما باید خطوط زیر را به ادامه این فایل اضافه کرده و آن را ذخیره کنید و فایل را ببندید.
    کد:

# LD_LIBRARY_PATH
    	OTCL_LIB=/home/admin/ns-allinone-2.35/otcl-1.14
    	NS2_LIB=/home/admin/ns-allinone-2.35/lib
    	X11_LIB=/usr/X11R6/lib
    	USR_LOCAL_LIB=/usr/local/lib
    	#USR_BIN=/usr/bin:/usr/local/bin
    	export LD_LIBRARY_PATH=$LD_LIBRARY_PATH:$OTCL_LIB:$NS2_LIB:$X11_LIB:$USR_LOCAL_LIB
    	# TCL_LIBRARY
    	TCL_LIB=/home/admin/ns-allinone-2.35/tcl8.5.10/library
    	USR_LIB=/usr/lib
    	export TCL_LIBRARY=$TCL_LIB:$USR_LIB
    	# PATH
    	PATH_ALL=/home/admin/ns-allinone-2.35/bin:/home/admin/ns-allinone-2.35/tcl8.5.10/unix:/home/admin/ns-allinone-2.35/tk8.5.10/unix
    	XGRAPH=/home/admin/ns-allinone-2.35/xgraph-12.2
    	NS=/home/admin/ns-allinone-2.35/ns-2.35/ns
    	NAM=/home/admin/ns-allinone-2.35/nam-1.15/nam
    	#USR_BIN=/usr/bin:/usr/local/bin
    	USR_BIN=/usr/bin:/bin:/usr/sbin:/sbin:/usr/local/bin:/usr/X11/bin
    	export PATH=$PATH_ALL:$XGRAPH:$NS:$NAM:$USR_BIN
    کد:
      	بعد از ذخیره فایل bashrc آن را بسته و دستور زیر رو اجرا کنید.

source ~/.bashrc
    8- برای نصب gnuplot از دستور زیر استفاده کنید.
    yum install gnuplot
    بعد از اتمام مراحل بالا ns2.35 به درستی نصب شده و برای تست آن کافی است درستور ns را در بخش Terminal تایپ کنید اگه این دستور رو شناخت پس نصب شده است در غیر اینصورت یه جای کارتون ایراد داره. در ضمن برای تست می تونید از مثال های خوده ns2.35 رو اجرا کنید تا ببینید درست کار میکنه یا نه.
    ویرایش توسط saeed : 2018/03/27 در ساعت 02:03
  3. 4
    noavarangermi
    مدیر کل
    125
    388
    دوستان مراحل نصب ns2.35 رو به صورت فایل PDF هم براتون قرار میدم که به زبان انگلیسی است می تونید از این مورد هم استفاده کنید.
    لینک دانلود:
  5. 3
    saeed
    مدیر
    377
    130
    من هم براتون فیلم آموزش نصب NS2.35 در فدورا 64 بیتی رو می فرستم که می تونه مشکلی خیلی از دوستان رو رفع کنه. این فیلم آموزشی با حجم 21 مگابایت و فرمت MP4 از لینک زیر قابل دانلود است.

دانلود فیلم آموزش نصب NS2.35 در Fedora :

7. 3
    rezvanh
    کاربر عادی
    0
    0
    سلام خسته نباشید من قبلا ns2.35 را از روی فولدر دسکتاپ روی obuntu 14.4 نصب کردم و به ظاهر هم درست نصب شده اما و قتی می خواستم برنامه خودم را اجرا کنم متوجه شدم مسیر ها تغییر کرده و نتونستم مسیر اصلی نصب ns2 پیدا کنم و دوباره سعی کردم از روی این روشی که شما گفتید اقدام کنم که متاسفانه بعد اجرای هر دستورyum خطای زیر را می ده .حالا می خواستم بدونم: 1- می تونم از نصب اولیه استفاده کنم؟ 2- اگه بخوام مجددا ns2 را نصب کنم می شه ؟ 3- و برای نصب مجدد چه طور می تونم این مشکل را بر طرف کنم؟ ممنونم از راهنمایی شما
    پیام ظاهر شده:
    there are no enabled repos
    run yum repolist all to see the repos you have you can enable reos with yum-config - manager --enable
    ویرایش توسط rezvanh : 2016/07/29 در ساعت 13:26
    noavarangermi
    مدیر کل
    125
    388
    دوستانی که موفق به نصب پیش نیاز های ns2 نشدن و هنگام نصب yum install autoconf و سایر پیش نیاز ها خطای مثل خطای زیر مشاهده کردن برای حل مشکل از دستور زیر استفاده کند.

خطای ظاهر شده:

کد:
    Reading package lists... Done
    Building dependency tree       
    Reading state information... Done
    Package autoconf is not available, but is referred to by another package.
    This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
    is only available from another source

E: Package 'autoconf' has no installation candidate
    راه حل: کافی برای حل مشکل نصب نشدن پیش نیاز های ns2 دستور زیر رو اجرا کنید و منتظر باشید تا آپدیت به طور کامل تمام شود.

yum update
    نوآوران گرمی | مرجع فیلم های آموزشی و همیار دانشجو
  10. 1
    ghalehnoey
    کاربر عادی
    0
    0
    سلام من هنگام نصب به این مشکل برخورد کردم.ممنون میشم راهنمایی فرمایین
    Makefile:93: recipe for target mdart/mdart_adp.o failed
    make: *** [mdart/mdart_adp.o] Error 1
    Ns make failed!
    ویرایش توسط ghalehnoey : 2016/10/25 در ساعت 15:23
    zohre.z
    کاربر عادی
    1
    0
    با سلام روی کدوم لینوکس بهتر کار میکنه؟ و اصلا فرقش چیه که رو فدورا باشه یا اوبونتو؟
    noavarangermi
    مدیر کل
    125
    388
    فرقی نمیکنه که ns2 رو روی کدوم نسخه از لینوکس نصب کنید هم توی اوبونتو و هم توی فدورا خوب کار میکنه چون توی این بخش آموزش مربوط به فدورا رو به همراه خوده سیستم عامل فدورا لینک دانلود قرار دادیم بهتره از این نسخه استفاده کنید.
    نوآوران گرمی | مرجع فیلم های آموزشی و همیار دانشجو
    zohre.z
    کاربر عادی
    1
    0
    با سلام کدوم توزیع لینوکس بهتر میتونه ns2 رو برای شبیه سازی حسگر بیسیم پشتیبانی کنه؟
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24

کلمات کلیدی این موضوع