seminar uwsn - سمینار امنیت در شبکه های حسگر بی سیم زیر آب (uwsn)
سلام خدمت دوستان و همراهان عزیز، در این پست دانلود سمینار امنیت در شبکه های حسگر بی سیم زیر آب (UWSN) را به صورت رایگان آماده کردم که در 22 صفحه به زبان انگلیسی در قالب فایل PDF و با حجم کمتر از 1 مگابایت تهیه شده است. شما دوستان می تونید این سمینار انگلیسی شبکه رو ترجمه کنید و در فصل های ابتدای پایان نامه خودتون ازش استفاده کنید. امیدوارم که مفید و مورد استفاده باشه.
شبکه های حسگر بی سیم زیر آب (UWSN):
شبکه های حسگر بی سیم زیر آب (Underwater Sensor Network - UWSN) نوعی از از شبکه های حسگر می باشند که در محیط زیر آب قرار می گیرند و بوسیله امواج صوتی با هم ارتباط برقرار می کنند. شبکه های UWSN برای مقاصدی همچون جمع آوری داده های کشف آب، نظارت بر آلودگی آب، نظارت بر محیط ساحل، ناوبری و کاربرد های نظامی نظارت بر محیط به کار گرفته می شوند.
شبکه های حسگر بی سیم زیر آب (UWSN) با توجه به نرخ بالای بیت خطا، تاخیر انتشار بزرگ و متغیر، پهنای باند پایین کانال های صوتی، وجود ویژگی های منحصر به فرد در کانال های ارتباطی آکوستیک زیر آبی، متفاوت بودن با شبکه های حسگر زمینی و به خصوص آسیب پذیر بودن در مقابل حملات مخرب، نیازمند توسعه مکانیزم های امنیتی کارآمد و قابل اعتماد سازی می باشند.
در این سمینار، یک بررسی کامل از امنیت در شبکه های UWCN ارائه شده است و چالش هایی به منظور برقراری ارتباط امن در این محیط مشخص می شود. لینک دانلود رایگان این سمینار شبکه در ادامه قرار داده شده است.
لینک دانلود با حجم 746 کیلوبایت: