مدلسازی قاب دارای میراگر ویسکوز و مقایسه با قاب مهاربند قطری در SAP

 • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
 • بازدید 321 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (35 امتیاز از 7 رای)
  Loading...

Viscous damper 23296 1 تصویر

مدلسازی قاب دارای میراگر ویسکوز و مقایسه با قاب مهاربند قطری در sap

در پست فوق پروژه مدلسازی قاب دارای میراگر ویسکوز و مقایسه با قاب مهاربند قطری در sap قرار داده شده است، در ادامه توضیحاتی در خصوص گزارش کار مربوط به پروژه همراه با بخشی از تصاویر مربوطه ارائه داده می شود.

توضیحات مربوط به پروژه

در پژوهش حاضر تأثیر میراگرهای ویسکوز بر پاسخ لرزه ای ساختمانی با تعداد ۱۲ طبقه دو بعدی مورد بررسی واقع گردیده است. بدین منظور این قاب یکبار با در نظر گرفتن مهاربند قطری با میرایی ذاتی ۵ درصد، و سپس همان قاب با افزودن میرایی ۲۵ درصد به وسیله الحاق میراگر ویسکوز توسط نرم افزار SAP تحت آنالیز تاریخچه زمانی قرارگرفته است. دراین پروژه از هفت شتاب نگاشت استفاده شده است. در انتها به وسیله نمودارهای حاصل از نتایج تحلیل، جابه جایی و شتاب بام و نیز برش پایه، قبل از در نظر گرفتن میراگر ویسکوز و بعد از آن باهم مقایسه گردیده است. نتایج حاصل از تحلیل بیانگر این است که با قرار دادن میراگر ویسکوز پاسخ لرزه ای سازه تا حدی کاهش می یابد، بنابر این میراگرها وسایل اتلاف انرژی بسیارخوبی برای استفاده درساخت و مقاوم سازی سازه های بلند مرتبه در مناطق با لرزه خیزی بالا هستند.

موارد مربوط به شتاب نگاشت زلزله های تحلیل شده

در پژوهش حاضر، جهت انجام تحلیل دینامیکی افزایشی از هفت شتاب نگاشت اصلاح شده توسط موسسه peer استفاده نموده ایم. رکوردهای انتخابی مربوط به ایالت کالیفرنیا هستند، برخی از پارامترهای کنترل کننده مانند فاصله از گسل و بزرگی در انتخاب این شتاب نگاشت ها مدنظر قرار گرفته است که مشخصات مربوط به رکوردهای زلزله مورد استفاده درجدول مربوطه ارائه شده است.

مفاهیم مربوط به خروجی حاصل ازتحلیل

نمودارهای به دست آمده از تحلیل تاریخچه زمانی سازه دارای میراگر ویسکوز و مهاربند قطری با شتاب نگاشت های مورد مطالعه قرارگرفته است که در ادامه موضوع هر یک از خروجی های مربوطه به صورت تیتروار ارائه می شود که دو تصویر به صورت نمونه که مربوط به بند اول ردیف ۱ و نشان دهنده برش پایه در حالت با میراگر ویسکوز و بدون میراگر ویسکوز که قابل مقایسه هستند ارائه شده است.

 1. نمایش نمودار برش پایه، تغییر مکان و شتاب حاصل از تحلیل شتاب نگاشت Cape برای سازه بدون میراگر و با میراگر
 2. نمایش نمودار برش پایه، تغییر مکان و شتاب حاصل از تحلیل شتاب نگاشت Hector Mine برای سازه بدون میراگر و با میراگر
 3. نمایش نمودار برش پایه، تغییر مکان و شتاب حاصل از تحلیل شتاب نگاشت Hills برای سازه بدون میراگر و با میراگر
 4. نمایش نمودار برش پایه، تغییر مکان و شتاب حاصل از تحلیل شتاب نگاشت Kobe برای سازه بدون میراگر و با میراگر
 5. نمایش نمودار برش پایه، تغییر مکان و شتاب حاصل از تحلیل شتاب نگاشت Landers برای سازه بدون میراگر و با میراگر
 6. نمایش نمودار برش پایه، تغییر مکان و شتاب حاصل از تحلیل شتاب نگاشت Loma برای سازه بدون میراگر و با میراگر
 7. نمایش نمودار برش پایه، تغییر مکان و شتاب حاصل از تحلیل شتاب نگاشت Northridge برای سازه بدون میراگر و با میراگر

تصاویر مربوط به بند یک ردیف یک

Viscous damper 23296 2 تصویر

Viscous damper 23296 3 تصویر


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab